Odpust parafialny

Ksiądz przy ołtarzu

W niedzielę 23 czerwca przeżywaliśmy w naszej parafii odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela. Na każdej Mszy Świętej swoje słowo skierował do nas ksiądz Paweł Pająk, proboszcz Parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olszance.

W homilii przywołał postać naszego niezwykłego Patrona - największego człowieka zrodzonego z niewiasty. Mówił o Jego bezkompromisowości w sprawach bożych i wielkiej odwadze, które przypłacił życiem.

Jan Chrzciciel jest przykładem niezachwianego pełnienia woli Bożej niezależnie od przeciwności.

Ksiądz Paweł wspomniał również postać ojca naszego Patrona - Zachariasza, który zwątpił w Bożą wszechmoc. To nastawienie kosztowało go utratę mowy na kilka miesięcy. Ten brak i czas ciszy z tym związany pomógł przemyśleć wiele spraw i wkroczyć na drogę pełnego oddania i zawierzenia Bogu.

Te niezłomne postawy sprzed dwóch tysięcy lat są wzorem do naśladowania w obecnym burzliwym czasie dla Kościoła. Czasie obrony wiary i wartości, czasie kształtowania się tożsamości chrześcijańskiej na nowo.

Uroczysta Suma Odpustowa zakończyła się procesją wokół naszej kaplicy i błogoslawieńswem.

Po każdej Mszy Świętej na zewnątrz czekało na nas ciasta i napoje przygotowane przez młodzież. Częstując się tymi smakołykami mogliśmy wesprzeć wyjazd wakacyjny młodych. Wszyscy tatusiowie natomiast otrzymali specjalną niespodziankę z okazji Dnia Ojca.