Eucharystia jednoczy

Eucharystia w plenerze

Eucharystia to autostrada do nieba - tak powiedział błogosławiony Carlo Acutis poświadczając to przykładem swojego życia.

Dziś w uroczystość Bożego Ciała chwaliliśmy Boga za to, że możemy tą autostradą podążać. Eucharystia buduje wspólnotę kościoła, otwiera na potrzeby braci, inspiruje do głoszenia Chrystusa i jednoczy wiernych głosiły hasła poszczególnych ołtarzy zbudowanych na ulicy Bohaterów Orła Białego.

Te słowa przypomniał nam również Ksiądz Proboszcz podczas homilii. Eucharystia do dar z Siebie, który zostawił nam Jezus, aby żyjąc tu i teraz żyć również wiecznie. Po Mszy Świętej wyruszyliśmy ze śpiewem na ustach za Jezusem Eucharystycznym w barwnym orszaku dzieci sypiących kwiaty, dzwoniących dzwonkami, służby liturgicznej i trzecioklasistów, którzy pierwszy raz przyjęli Jezusa do serca.

Dziękujemy mieszkańcom ulicy Bohaterów Orła Białego za gościnność i przygotowanie ołtarzy dla wyjątkowego Gościa i wszystkim parafianom za stworzenie takiej barwnej radosnej wspólnoty, dzięki Eucharystii, która jednoczy.