Ekstremalna Droga Krzyżowa

Maszerujący ludzie

Dnia 22 marca, pierwszy raz w historii naszej parafii wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Kilkadziesiąt osób z naszej parafii jak i gości po Mszy Świętej o godzinie 18:00 i specjalnym błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem wyszło na czerwoną trasę imienia Św. Jana Chrzciciela. Wędrowcy mieli do przejścia ponad 40 kilometrów, sporo przewyższeń, las i błoto zataczając pętlę przez Halę Łabowską. Rozważania tegorocznej Drogi Krzyżowej prowadziły przez życie i nauczanie św. Jana Pawła II, a hasłem przewodnim było jego zdanie wypowiedziane na Westerplatte do młodzieży - „Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”.

W tym samym czasie, do porannej Mszy Świętej w naszej kaplicy trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu pod hasłem „Jednej godziny nie mogliście czuwać ze mną? Czuwajcie i módlcie się” - Mt 26, 46-41. Zaangażowało się w nią wielu parafian, dzięki czemu nasza kaplica „żyła” przez całą noc. Każdy więc zależnie od swoich możliwości i sił mógł przeżyć własną Ekstremalną Drogę Krzyżową.