Jasełka na wesoło [galeria i wideo]

Jezus i Maryja w szopce

W niedzielę 7 stycznia za sprawą licznej grupy młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas przenieśliśmy się ponad dwa tysiące lat wstecz do Betlejem (miejscowości mniejszej niż Ropa), aby przeżyć po raz kolejny wydarzenia związane z narodzeniem Jezusa, tym razem przedstawione lekko i z humorem.

Odwiedziliśmy Niebo, gdzie aniołowie omawiali wszystkie sprawy związane z przyjściem na świat Zbawiciela, zaglądnęliśmy też w czeluści piekielne, aby podsłuchać, co złe duchy knują aby popsuć Boże plany i zyskać dla siebie jak najwięcej ludzi. Zeszliśmy w końcu na Ziemię - arenę najważniejszych zdarzeń. Towarzyszyliśmy pasterzom i królom zdążającym do Betlejem. Nie bez przeszkód, ponieważ diabły nie dawały za wygraną i podsyłały coraz to nowe pułapkii. Widzieliśmy smutny los Heroda, którego duszą zawładnęło zło. Całość zakończyły śpiewające przy żłóbku anioły. Później jeszcze kolędowaliśmy z młodzieżową orkiestrą, aż nie chciało się opuszczać radośnie rozśpiewanej kaplicy.

Dziękujemy pani Kindze Krzyżak za przygotowanie wraz z grupą Szkolnego Koła Caritas tego wyśmienitego spektaklu, który z humorem wytykał ludzkie wady i pokazywał, jak zwodniczo może działać szatan, ale na koniec pozostawił nas z entuzjazmem i radością Bożego Narodzenia, które dzieje się w naszych sercach.