Kanda dia kindzunu

Kolędnicy misyjni

Ewangelia według św. Jana, którą odczytaliśmy wczoraj, przypomniała nam o tym, że Jezus Chrystus jest „światłością prawdziwą”, która „świeci w ciemności” i której „ciemność nie przemogła”. Dziś z kolei wpatrujemy się w życie świętego Szczepana, który stał się świadkiem tej Światłości. Jego przykład uświadamia nam, że fulget Ecclesia non suo sed Christi lumine, jak pisał św. Ambroży. Podobnie jak księżyc, Kościół świeci nie swoim własnym światłem, ale światłem Chrystusa.

Bez tego światła, dzisiejszy świat coraz bardziej pogrąża się w wojnach i przemocy, które w szczególny sposób doświadczają niewinne dzieci. Jako wspólnota, która celebruje Narodziny Syna Bożego, módlmy się o prawdziwy pokój w naszych domach, który jest zalążkiem pokoju na całej ziemi.”

Fragment scenariusza rozesłania Kolędników Misyjnych (26 XII 2023) Słowa w języku lari - Kanda dia kindzunu. przypominają, że jako Kościół jesteśmy wspólnotą, która czyni pokój w świecie.

W naszej parafii na zakończenie każdej Mszy Świętej dzieci z grupy kolędników misyjnych prezentowały scenkę i zapraszały do wsparcia dzieła misyjnego Diecezji Tarnowskiej.

Dziękujemy parafianom za hojność, a animatorkom misyjnym, dzieciom oraz ich rodzicom  za poświęcony czas i trud włożony w przygotowanie.