Jezus - mój Przyjaciel! Rekolekcje kandydatów do bierzmowania

Rekolekcje

W weekend 15 - 17.12.2023 r. nasza grupa kandydatów do bierzmowania wraz z animatorami, księdzem Łukaszem oraz parafią z Podegrodzia i Starego Sącza wybrała się na „Rekolekcje Spotkania” do ośrodka rekolekcyjnego SMA w Piwnicznej-Zdroju. Swoje bliższe spotkanie z Panem Bogiem rozpoczęli już w piątek po południu. Na koniec dnia pełnego wrażeń i nowych znajomości wszyscy spotkaliśmy się w kaplicy, aby podziękować Panu Bogu, za to ,że tu jesteśmy i poprosić go o siły na kolejne dni.

W sobotę dzień rozpoczęliśmy od przywitania się z naszym Tatą. Poznaliśmy 5 postaci: Zacheusza, Lewiego, Martę, Marie i Cudzołożnicę, z którymi później każdy z nas poniekąd się utożsamił. Oprócz konferencji głoszonych przez animatorów po południu wyruszyliśmy na grę terenową w poszukiwaniu Jezusa. Animatorzy wraz ze swoimi grupkami wyruszyli w trasę, gdzie mieli różne zadania do wykonania. Wieczorem nie zapominając o modlitwie wzięliśmy udział w uwielbieniu, gdzie mieliśmy okazję przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, jak i skorzystać modlitwy wstawienniczej, gdzie kapłan i specjalnie przygotowani animatorzy z innych parafii wstawiali się za nas i w naszych intencjach.

Niedziela minęła nam bardzo szybko, był to czas podsumowania naszych rekolekcji. Uczestnicy sami przyznali, że ten wyjątkowy czas przybliżył ich do Boga oraz poczuli jego obecność i pomoc w swoim życiu. Po Mszy Świętej i pysznym obiedzie spakowaliśmy się i wróciliśmy do naszych domów.

Takie weekendowe rekolekcje może przeżyć każdy! Nie tylko kandydaci do bierzmowania! To czas odpoczynku, walki i przede wszystkim możliwość bliższego spotkania z Jezusem i rozwoju duchowego!