Niedziela Palmowa

Palmy wiekanocne

Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy wraz z całym Kościołem obchody misterium paschalnego. Uroczysta Msza Święta z procesją została odprawiona o godz. 11:00. W dniu, w którym Chrystus wjechał do Jerozolimy, aby tam umrzeć i zmartwychwstać, witaliśmy naszego Pana z gałązkami palmowymi w dłoniach, aby oddać Mu należną cześć. Wysłuchaliśmy z podziałem na role opisu męki Pańskiej wg św. Mateusza.

Po Mszy Świętej odbył się tradycyjnie konkurs palm. Oceniana była wielkość, estetyka, różnorodność użytych materiałów oraz pracochłonność. Podobnie jak w latach poprzednich, wyłonienie tych najlepszych okazało się bardzo trudnym zadaniem. Tegoroczni zwycięzcy to Emilka Kos na miejscu pierwszym, Wiktoria Janik na pozycji drugiej oraz Nikola Zaryczny jako trzecia. Były wyróżnienia, a żaden z uczestników nie odszedł bez nagrody. W tym roku warto było przystąpić do konkursu nie tylko ze względu na tradycję, ale też atrakcyjność upominków, zwłaszcza dla tych, którzy napracowali się najbardziej wykonując największe  i najpiękniejsze palmy.  

Wspominając przybycie Jezusa do Jerozolimy, jako łagodnego Króla na osiołku i wziąwszy udział w procesji z palmami, z głęboką wiarą i pobożnością pójdźmy za Panem przez te szczególne dni, abyśmy uczestnicząc w tajemnicy Jego krzyża, dostąpili udziału w Jego zmartwychwstaniu i życiu.