Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś

Kolędowanie '23

„Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś” – pod tym hasłem w niedzielę 22 stycznia zgromadziły nas dwie parafialne schole – dziecięca pod kierunkiem Pani Pauliny oraz dorosłych na czele z Panią Barbarą, by pielęgnować tę piękną tradycję wspólnego kolędowania. Szczególne zaproszenie otrzymali dziadkowie i babcie z okazji ich święta.

Schole zaprezentowały na zmianę po trzy mniej znane utwory, po czym do śpiewu znanych kolęd przy akompaniamencie instrumentów muzycznych włączyli się wszyscy uczestnicy. Kolędowanie przyniosło mnóstwo pozytywnych emocji, pozwoliło nam w wyjątkowy sposób poczuć się jedną Bożą rodziną i trudno się dziwić, że publiczność nie pozwoliła, by koncert zakończył się według planu. Został przedłużony pod batutą naszego księdza Proboszcza, który ujawnił swój talent dyrygenta kierując śpiewem z podziałem na chóry. Okazało się, że nie tylko obie schole i niewiasty potrafią śpiewać – chór złożony z przybyłych mężczyzn w różnym wieku wypadł bardzo dobrze.

Życzmy sobie, by radość Bożego Narodzenia wyśpiewana mocno i głośno podczas tego pięknego wydarzenia towarzyszyła nam każdego dnia, a rozpoczęty rok był przepełniony uwielbieniem Boga pieśnią naszego życia. I tak jak zbliżyliśmy się do siebie w czasie wspólnego kolędowania, tak zbliżajmy się do siebie w codzienności.

Następne kolędowanie w kaplicy już za rok. Zapraszamy!