II Jesienne Czytanie na osiedlu Poręba Mała

Czytanie"

W niedzielę 27 listopada odbyło się II Jesienne Czytanie na osiedlu Poręba Mała. W związku z trwającym Rokiem Polskiego Romantyzmu i z okazji 200. rocznicy pierwszego wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, usłyszeliśmy z podziałem na role właśnie ten utwór.

Ucztę intelektualno-duchową przygotowali dla nas aktorzy – Patrycja Oleksyk, Magdalena Kogut, Ewelina Plata, Jacek Mazanec, Marcin Sarota, Emil Kubacki oraz Michał Plata przy akompaniamencie skrzypiec, na których grała Cecylia Wojdyło. W zawrotnym tempie życia mogliśmy się zatrzymać, wsłuchać w słowo i nim się delektować. Do stworzenia atmosfery skupienia przyczyniło się przyciemnione światło, rozstawione po sali lampiony i dekoracje.

Po zakończeniu utworu słuchacze mogli poczęstować się pysznymi słodkościami, napić się kawy i herbaty oraz chwilę porozmawiać. W drugiej części wieczoru odbył się konkurs wiedzy o Adamie Mickiewiczu oraz czytanym przed momentem utworze. Rywalizowały ze sobą trzy drużyny. Zwycięzcy otrzymali voucher do Empiku, a pozostali bilety do kina oraz nagrody pocieszenia.

Impreza została zorganizowana przez Fundację „Pokój zaczyna się od uśmiechu”, Szkołę Podstawową nr 17 oraz parafię.

Kolejne wydarzenie z cyklu „Życie jest jak książka” już za rok, serdecznie zapraszamy.