Góra Światła

Góra Światła

W uroczystość Bożego Ciała obfite strumienie łask płynące z Nieba zaprowadziły nas na „Górę” do kaplicy, gdzie wzięliśmy udział w koncercie - modlitwie uwielbienia. Nasz Pan i Zbawiciel zaprosił nas na swoją „Górę Światła”, bo z góry widać wszystko inaczej. Tego wieczoru mogliśmy przyjrzeć się naszemu życiu z Jego perspektywy i w Jego świetle.  Jezus był obecny pośród nas na ołtarzu w sprowadzonej specjalnie na tę okoliczność sporych rozmiarów monstrancji.

Duchowym rozważaniom przewodniczył ks. Marek Lis, pracujący na co dzień w Krościenku. Na Bożą chwałę wybrzmiało kilkanaście pieśni, które wyśpiewał Chór Góry Światła oraz soliści Paulina Bartkowska, Klaudia Kowalska i Bartek Jaskot przy akompaniamencie instrumentów (gitary - Witek Góral, gitara basowa Krzysiek Mysona, instrumenty klawiszowe - Mateusz Ozga, perkusja Łukasz Sobczyk) oraz  z pomocą techników muzyki i światła. Jedną z członkiń Chóru Góry Światła była młodsza siostra naszego ks. Łukasza Zuza. We wspólne uwielbienie Boga włączyli się wszyscy zgromadzeni w kaplicy uczestnicy. Każda wykonywana pieśń była poprzedzona refleksją ks. Marka dotyczącą jej treści.

Dowiedzieliśmy się dlaczego koncerty uwielbienia odbywają się akurat w Boże Ciało i dlaczego warto uwielbiać Boga. Wiemy już, że oddawanie chwały Bogu polega na przyjmowaniu Jego miłości. Nie możemy przyzwyczajać się do bycia uschłą gałęzią, zamiast koncentrować się na naszych niedomaganiach, grzechach i kompleksach mamy skupić się na Jezusie, a wtedy wszelkie trudności i problemy zaczną znikać. Za oddany Bogu nasz „złom” On zapłaci nam swoją miłością.

Zostaliśmy zachęceni, by jeszcze mocniej przylgnąć do Jezusa - Pana wszechświata, który pragnie naszego szczęścia w Niebie a jego przedsmak daje nam już tu na ziemi.  

Przez cały czas trwania wieczoru uwielbienia była możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.