Biorą w ramiona Krzyż Zbawiciela

Krzyż

Dnia 11 lutego w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodziliśmy ustanowiony przez Jana Pawła II Światowy Dzień Chorego. W naszej kaplicy została odprawiona Msza Święta, na którą w sposób szczególny  zostali zaproszeni opiekunowie naszych schorowanych, niepełnosprawnych i podeszłych w latach parafian, aby doznać umocnienia i otrzymać specjalne błogosławieństwo.

Podejmując codzienną troskę o osoby w podeszłym wieku, chore i niepełnosprawne i spiesząc im z pomocą, opiekunowie są nieocenionym darem dla rodzin i Kościoła. W wyjątkowy, namacalny sposób dotykają kruchości ludzkiego istnienia, obcują z tajemnicą przemijania tego, co doczesne, doświadczają nierzadko ogromnego stresu i przeciążenia psychicznego oraz fizycznego. Podczas Eucharystii opiekunowie odnowili w sobie tę świadomość, iż w osobie ich podopiecznych jest sam Chrystus, któremu służą.  W tym trudnym zarówno dla nich jak i dla chorych etapie życia stają się każdego dnia Szymonami Cyrenejczykami, biorącymi w ramiona Krzyż Zbawiciela, dojrzewając w miłości i zmierzając razem z podopiecznymi ku wieczności po nagrodę od Ojca Niebieskiego.

Obecni na Eucharystii opiekunowie otrzymali błogosławieństwo za wstawiennictwem św. Matki Teresy z Kalkuty jej relikwiami, aby zanieść je do domu swoim cierpiącym bliskim. W tym roku opiekunowie otrzymali także umacniające na duchu listy od naszych duszpasterzy.

Niech Bóg hojnie wynagradza ich trud i starania swoim obfitym błogosławieństwem a Matka Boża Bolesna stojąca pod Krzyżem otacza ich szczególną opieką i wyprasza niezbędne łaski i siły do tej wielkiej w Bożych oczach posługi.