Popracować, by w Niebie wylądować

Jasełka

Wielogodzinne próby, wytężona praca przez kilka tygodni… Efekty mogliśmy podziwiać w niedzielę 9 stycznia po Mszach Świętych o 11:00 i 16:00. Jasełka w wykonaniu młodzieży należącej do Szkolnego Koła Caritas dostarczyły nam niesamowitych wrażeń. Gra aktorska młodych, narracja, śpiew, elementy humorystyczne, stroje, dekoracje i oświetlenie stworzyły spójną całość, by jeszcze lepiej dotarła do nas prawda o Bożym Narodzeniu, konieczności nawracania się i podejmowania wysiłku, by dostać się do Nieba.

Zobaczyliśmy scenę budzenia pasterzy przez aniołów, przybycie pasterzy i trzech króli do betlejemskiej groty, spotkanie Heroda z kusicielem, służącą Heroda ostrzegającą Świętą Rodzinę przed niebezpieczeństwem. Poznaliśmy rozterki hetmana, który ostatecznie wbrew rozkazowi Heroda zaniechał wykonania zbrodniczego czynu, oddając hołd Jezusowi. Budząca grozę scena śmierci Heroda była dobitnym ukazaniem konsekwencji złych wyborów.

Oglądając spektakl mogliśmy się przekonać, jakie talenty drzemią w naszej młodzieży – aktorskie, wokalne, organizacyjne. Na koniec główna reżyserka Pani Kinga przedstawiła wszystkich aktorów oraz młodzież z zaplecza technicznego, wyrażając im wdzięczność za chęci i zaangażowanie. Nie mogło zabraknąć podziękowań dla Pani Kingi za jej trud i czas poświęcony na pracę z młodzieżą.

Jak cytowała narratorka – „Człowiek  musi popracować, żeby w Niebie wylądować.” Przykład takiej pracy dali właśnie nasi młodzi parafianie z SCK. Pracy, która przybliżyła ich do Nieba.