IV Piknik Rodzinny

IV Piknik

Już po raz czwarty odbył się piknik rodzinny dla mieszkańców osiedla Poręba Mała. Impreza miała miejsce na lokalnym placu rekreacyjno-sportowym i była współorganizowana przez Parafię pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela. Celem wydarzenia prócz dobrej zabawy, była zbiórka funduszy na potrzeby związane z budową kościoła.

Można było posłuchać koncertu pianisty Tomasza Wolaka wraz z przyjaciółmi, a także zapoznać się z nietypowym brzmieniem liry korbowej rodem z XIII wieku. Oprócz tego pokazy sztuk walki zaprezentowali Katarzyna i Rafał Dudek z klubu Fight House, ustawiono stoisko gdzie robiono tatuaże z henny, a także zorganizowano konkurs wiedzy przedszkolnej, w którym do wygrania było blisko dwieście nagród. Dodatkową atrakcją wieczoru był Teatr Lalek “Bajka”.

Hitem okazał się jednak autobus retro Autosan H9-35 z 1978, który jest jedynym takim egzemplarzem po odrestaurowaniu w Polsce. Można było nie tylko zwiedzić pojazd od środka, ale również załapać się na historyczną przejażdżkę oraz otrzymać pamiątkowy bilet. Za przyjazd pojazdu odpowiedzialne było Galicyjskie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji w Nowym Sączu.

Należy zaznaczyć, że impreza organizowana była bez zewnętrznego wsparcia finansowego. Organizatorami zabawy był zarząd osiedla Poręba Mała, Parafia pw. Świętego Jana Chrzciciela. Pogoda dopisała, było nas ponad czterysta osób i wszyscy dobrze się bawili korzystając z licznych atrakcji. Była coś dla ducha i dla ciała, bo zadbaliśmy o smaczny poczęstunek.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego wydarzenia, są to: Gosdrob Family, Piekarnia „Harnaś”, Sklep ABC Sylwester Pyzik, PPL Koral, przedsiębiorca Józef Zagajski, Firma Kier Grzegorz Żelazko, Spółdzielnia Ogrodnicza Ziemi Sądeckiej, Salon Węgierska, Przychodnia Weterynaryjna Anna Poremba, Gabinet kosmetyczny Bogusława Krzyżak, artysta Marek Lebdowicz, DJ Setmaxx Ryszard Majka, Robert Berdychowski za pomoc w zbiórce oraz Urzędowi Miasta Nowego Sącza. Na specjalne słowa podziękowania zasługują ponadto ks. proboszcz Janusz Michalik, ks. Łukasz Matuszyk, a także minister finansów Wiesław Janczyk.