Męskie oblężenie Jasnej Góry

MOJG

W sobotni poranek, 19 września 2021, zwarci i gotowi wsiedliśmy do busa grupą samych mężczyzn, w każdym wieku. Naszym kierunkiem była Częstochowa, a konkretnie Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od modlitwy z Naszym duszpasterzem księdzem proboszczem Januszem. Każdy z Nas miał własne intencje, które chciał zawieźć przed oblicze Naszej ukochanej Matki. Podczas podróży mogliśmy się wzajemnie lepiej poznać, dzięki rozmowie w męskim gronie. Jak tylko dotarliśmy na miejsce, w oczy rzucił Nam się szczyt wieży Jasnej Góry.

Po zaparkowaniu, ruszyliśmy w stronę kaplicy, by przejść na kolanach wokół oblicza Czarnej Madonny. Następnie ustaliliśmy wspólnie, by iść i posilić się przed właściwą częścią Męskiego Oblężenia Jasnej Góry. Potem udaliśmy się na błonia jasnogórskie. Choć pogoda nie sprzyjała, deszcz z wiatrem dał Nam nieźle w kość, to jednak nawet te iście spartańskie warunki nie przegoniły Nas i dzielnie trwaliśmy na uwielbieniu poprzez śpiew, słuchaniu świadectw oraz nauk m.in. biskupa Artura Ważnego.

Momentem kulminacyjnym była Eucharystia, przyjęcie Pana Jezusa do Naszych Serc oraz ofiarowanie intencji, z którymi przybyliśmy. Na koniec udaliśmy do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, by przed jej obliczem złożyć Jasnogórskie śluby mężczyzn, wysłuchać Apelu Jasnogórskiego oraz przyjąć błogosławieństwo z rąk biskupa Andrzeja Jeża. Bogaci o nowe doświadczenia w Wierze, pełni uśmiechu mimo niesprzyjających warunków oraz napełnieni nową wiedzą wróciliśmy z powrotem do Naszej wspólnej parafii.

"Twórcza Odwaga" była hasłem tegorocznego oblężenia i obyśmy tą odwagą zarażali innych.