Pierwsza Komunia Święta

I Komunia św.

W dniu 2 maja 2021r. 30 trzecioklasistów z naszej wspólnoty parafialnej dostąpiło radości przyjęcia Pana Jezusa do serca po raz pierwszy. Uroczystość odbyła się w dwóch turach - o godz. 11:00 i 13:00. Rozpoczęła się powitaniem zgromadzonych przez Księdza Proboszcza na zewnątrz świątyni. Ważnym i wymownym momentem było pobłogosławienie dzieci przez rodziców.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w liturgii Mszy Świętej, każdy miał przydzieloną swoją rolę. W okolicznościowej homilii Ksiądz Proboszcz przypomniał tę niesamowitą prawdę, że nieskończony Bóg przychodzi do serca człowieka ukryty w małym kawałku chleba, choć dla ludzkiego rozumu jest to niepojęte, podobnie jak nielogiczne jest zmieszczenie prostej w odcinku. Przychodzi by dawać życie, uszczęśliwiać, wyzwalać od zła. Oferuje się, ale nie narzuca i to od nas zależy czy zechcemy skorzystać z tego ogromnego daru, będącego pokarmem na życie wieczne.

W ramach przygotowań do uroczystości, Ks. Proboszcz ofiarował dzieci Matce Bożej, a akt poświecenia został odnowiony i wypowiedziany przez dzieci w czasie Mszy Świętej po przyjęciu Pierwszej Komunii Świętej.

Nie zabrakło słów wdzięczności skierowanych do naszych kapłanów, Ks. Proboszcza, bezpośrednio przygotowującego dzieci do przyjęcia sakramentów Pokuty i Eucharystii oraz Ks. Łukasza, który pełnioną na co dzień posługą duszpasterską w naszej parafii także służył kandydatom i ich rodzicom. Dzieci podziękowały w tym dniu także swoim nauczycielom.

Dodatkowych duchowych przeżyć dostarczył  program Białego Tygodnia. Uczniowie klas trzecich  odnowili przyrzeczenia chrzcielne, wyrazili wdzięczność swoim rodzicom wręczając kwiaty, przynosząc pamiątki nauczyli się rozróżniać poświecenie od pobłogosławienia, dowiedzieli się, jak mogą stać się misjonarzami i czym są nabożeństwa pierwszych piątków miesiąca.

Dzieciom pierwszokomunijnym życzymy, aby ich serca były zawsze takie czyste, jak tego wyjątkowego dnia, w którym żywy i prawdziwy Pan zjednoczył się z nimi po raz pierwszy. Życzymy, aby pogłębiały relację z Bogiem i pozwalały mu się prowadzić przez wszystkie etapy swojego życia, a regularnie i często korzystając z sakramentów Pokuty i Eucharystii, dotarły szczęśliwie do portu Zbawienia.