Docenić wolność

11 listopada

Bo wolność to jest tyle, ilu Nas poległo
Bo wolność to jest tyle, ilu z Nas dziś żyje

Dnia 11 listopada obchodziliśmy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji grupa młodzieżowa pod kierownictwem pani Kingi i księdza Łukasza zorganizowała uroczyste odczytanie wypominków narodowych. Wspominaliśmy osoby, które poświeciły swoje życie, abyśmy teraz mogli żyć w niepodległej i suwerennej Polsce. Schola młodzieżowa przygotowała przepiękne pieśni patriotyczne, które pozwoliły nam wyobrazić sobie czasy, kiedy ludzie musieli walczyć o naszą ukochaną Polskę. Całość dopełniła przygotowana dekoracja oraz gra świateł.

Bardzo wymowne było podsumowanie uroczystości przez ks. Łukasza, w odniesieniu do bieżących wydarzeń w naszym kraju. Ksiądz przypomniał raz jeszcze tę ważną prawdę, iż wolność jest nam dana i zadana. Obecnie wolność wydaje się być niedoceniona i deptana na różne sposoby. Trzeba nam walczyć o wolność od złego, od poróżnień. Mamy to czynić z pomocą Boga za przyczyną Matki Najświętszej, jak to bywało w historii naszego narodu.

Ze względu na panującą pandemię, wydarzenie można było oglądać on-line na stronie parafii. Zostało przygotowane z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych.

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie,
Na Powązkach, skwerach, placach (…)
Wyróżnij nieznanych i bezimiennych
światłem, które wieczyście połyska (…)
Odbierz im rany (…) i oddaj im, Panie
Ziemię ojczystą na wieczne władanie. Amen.
Kazimierz Wierzyński „Modlitwa za zmarłych w Warszawie”

Relacja wideo