Pierwsza Komunia Święta

JHS

Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii odbyła się w dwóch turach – 28 czerwca oraz 20 września. Uroczystość rozpoczęła się na zewnątrz świątyni powitaniem zgromadzonych przez Księdza Proboszcza, następnie rodzice pobłogosławili swoje dzieci i w procesji wszyscy udali się do wnętrza kaplicy. Dzieci włączyły się w liturgię Mszy Świętej czytając czytania i modlitwę wiernych oraz angażując się w przeprowadzenie i komentowanie procesji z darami.

W okolicznościowej homilii Ksiądz Proboszcz przypomniał tę niesamowitą prawdę, że nieskończony Bóg przychodzi do  serca człowieka, aby w nim mieszkać, uszczęśliwiać i prowadzić do życia wiecznego, choć dla ludzkiego rozumu jest to niepojęte, podobnie jak nielogiczne jest zmieszczenie prostej w odcinku. Aby chronić się przez złem, musimy aż do śmierci przyjmować Kogoś mocniejszego od szatana, a tym Kimś jest właśnie Jezus Eucharystyczny.  

Po przyjęciu Komunii Świętej dzieci ofiarowały się  Matce Bożej. Słowa wdzięczności skierowały do kapłanów oraz nauczycieli.

Dodatkowych duchowych przeżyć dostarczył bardzo bogaty program Białego Tygodnia. Dzieci  odnowiły przyrzeczenia chrzcielne, wyraziły wdzięczność swoim rodzicom wręczając kwiaty, przynosząc pamiątki uczyły się rozróżniać poświecenie od pobłogosławienia, dowiedziały się, jak mogą pomóc misjom, czym są nabożeństwa pierwszych piątków miesiąca oraz poznały wartość  modlitwy różańcowej.

Rodzice dzieci przyjmujących po raz pierwszy Pana Jezusa do serca ofiarowali dla parafii  haftowany ręcznie ornat z wizerunkiem św. Jana Chrzciciela, kielich z pateną oraz nowy Mszał Święty.

Dzieciom pierwszokomunijnym życzymy, aby ich serca były przez całe życie takie czyste jak tego wyjątkowego dnia, w którym żywy i prawdziwy Pan zjednoczył się z nimi. Życzymy, aby pozwalały Jezusowi się prowadzić i na każdym etapie rozwoju pytały: „Panie, co mam robić?”