Witamy Księdza Łukasza

x.Łukasz

Od 27 sierpnia ks. Łukasz Matuszyk rozpoczął posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Nasz nowy Ksiądz wikariusz pochodzi z parafii św. Michała Archanioła w Ropie, święcenia kapłańskie przyjął dnia 27 maja 2017 r. a ostatnie trzy lata pracował w parafii św. Wojciecha i Podwyższenia Krzyża w Rożnowie.

Oficjalne powitanie nowego duszpasterza odbyło się w niedzielę 30 sierpnia podczas Mszy Świętej o godz. 9:00. Przedstawiciele Rady Parafialnej i wspólnot zapewnili o modlitwie i wsparciu oraz życzliwości parafian nie ukrywając, że w naszej parafii czeka Księdza ogrom pracy. Ksiądz Łukasz o modlitwę prosi stwierdzając, iż takich mamy kapłanów, jak się za nich modlimy.

Witając Księdza Łukasza i powierzając się jego pasterskiej pieczy ufamy, że najbliższe lata jego posługi będą rodzić błogosławione owoce w naszych sercach. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej, wstawiennictwa świętych i głębokiej wewnętrznej radości płynącej z poczucia realizacji woli Bożej wobec wspólnoty pw. Św. Jana Chrzciciela.