„Wdzięczni Kierowcom” 26 kwietnia 2020 r. XIV Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców „Z Miłością na wszystkich drogach”

DK

W Niedzielę 26.04.2020 r. w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu - odbędzie się szczególna modlitwa za polskich kierowców, bowiem tam miała być sprawowana Msza święta z udziałem Krajowego Duszpasterstwa Kierowców.

Będziemy mogli uczestniczyć we Mszy św. za kierowców o godz.11.00 - wystarczy wejść na: https://porebamala.pl/https://youtu.be/9Te5wDdZhFI

Będzie poświęcona figura św. Krzysztofa patrona kierowców, która potem stanie w kapliczce przy budowanej obecnie świątyni.

Bardzo proszę o wsparcie tego dzieła budowy nowej świątyni! Proszę o wpłaty na konto parafii: 97 2490 0005 0000 4500 8100 7018

Akcję wspiera Duszpasterstwo Kierowców Diecezji Tarnowskiej - ks. Damian Migacz

Wdzięczność: wobec kierowców służących w czasie epidemii

Ta modlitwa, to też nasza wdzięczność i wsparcie dla wszystkich kierowców, którzy podejmują służbę dla nas wszystkich w czasie panującej epidemii.

Tegoroczna Niedziela Modlitwa za Kierowców niech będzie też szczególnym dniem wdzięczności wobec wszystkich kierowców wykonujących pracę i podejmujących służbę w czasie epidemii. Są to kierowcy w transporcie publicznym i wszystkich służbach, szczególnie w transporcie medycznym, policji i w innych służbach mundurowych. Wypełniają oni z poświęceniem swoje obowiązki, aby zapewnić codzienne funkcjonowanie całego kraju i bezpieczeństwo wszystkich. Wdzięczność należy się tym, którzy jako kierowcy pracują w zaopatrzeniu i wszystkim tym, którzy z własnej inicjatywy inspirowani duchem miłosierdzia dostarczają pomoc naszym czcigodnym Seniorom, najsłabszym i potrzebującym, chorym i samotnym, pozostającym w izolacji i w kwarantannie. Bogu niech będą dzięki za ofiarną służbę i pomoc niesioną przez tych wszystkich kierowców.

Z modlitwą za wszystkich kierowców

mł. insp. dr Marian Midura - Krajowy Duszpasterz Kierowców