Mamy nadzieje w miłosierdziu Pana

RW20

W dniach od 6-8.03.2020 r. w ośrodku Rekolekcyjno-Misyjnym w Piwnicznej-Zdroju odbyły się rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania, które zorganizował i przeprowadził ks. Roman Górowski. Tytuł nauk rekolekcyjnych „Mamy nadzieję w miłosierdziu Pana” został zaczerpnięty z refrenu do Psalmu z II Niedzieli Wielkiego Postu, który spinał w jedną całość treść poszczególnych dni.

Tematyka konferencji i homilii oparta była na słowie Bożym, które Kościół odczytuje w czasie Mszy Świętej w liturgii słowa. Pierwszy dzień poświęcony był tematowi nawrócenia. Drugi dzień skupiał w wokół tematu świętości, był to także czas spowiedzi świętej. Natomiast trzeci dzień dotyczył tematu powołania. Młodzież całym sercem zaangażowała się aby jak najlepiej przeżyć ten święty czas. Wspólnie modląc się w różnych nabożeństwach i uczestnicząc we Mszy Świętej pozwalali aby Boża łask dotykał ich rozumu i serca a w ten sposób uświęciła ich życie. Wspólnie spędzony czas z Jezusem w kaplicy i wspólnie spędzony czas wzajemnie z kolegami i koleżankami przez mieszkanie razem w jednym domu, rozmowy, posiłki czy spacery po okolicy był okazją do budowania człowieczeństwa i osobowości w sposób realny i prawdziwy.

Dobrze przeżyte rekolekcje są to chwile, które zapadają głęboko w sercu i mogą nawet towarzyszyć komuś przez całe życie.