Więcej Adoracji Eucharystycznej

Monstrancja

Wielkim pragnieniem naszego Pana Jezusa Chrystusa jest, aby w parafiach były wprowadzane wieczyste Adoracje. Nasza parafia małymi krokami przygotowuje się do tego dzieła, w podziemnej części nowego kościoła powstała już kaplica, w której Zbawiciel będzie adorowany przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia.

Nasza wspólnota cieszy się już całodniową Adoracją Najświętszego Sakramentu w każdy pierwszy czwartek miesiąca, przedłużoną od kilku miesięcy do godziny 21:00. Adorujemy Jezusa również w pierwsze piątki wieczorem godzinę przed Mszą Świętą. Porównań, które starają się zobrazować czym jest Adoracja Jezusa Eucharystycznego jest wiele. Najczęściej spotykane to porównanie Jej do opalania ciała na słońcu – Adoracja to rozgrzewanie i leczenie naszej duszy, naświetlanie się Bożym Światłem. To także kontemplacja Miłości Boga i wsłuchiwanie się w Jego Głos.

Decyzją Księdza Proboszcza we współpracy z nowo powstałym Zespołem Caritas, od tego tygodnia zostają wprowadzone dodatkowe Adoracje Eucharystyczne pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą we wszystkie środy, czwartki i piątki. Modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem w środy poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej, a w piątki koronkę do Bożego Miłosierdzia członkowie Parafialnego Zespołu Caritas. Z inicjatywy młodzieży naszej parafii począwszy od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu, po Mszy Świętej o godz. 16.00 będą odbywać się Adoracje Uwielbienia.

Do udziału we Mszy Świętej warto się przygotować, przybyć wcześniej, aby móc się wystarczająco skoncentrować i wyciszyć. Świetnym sposobem na to jest trwanie w Obecności Boga ukrytego w kawałku Chleba - ukrytego, by nie zniewalać wielkością Swojej Boskości, a zarazem zapraszającego do wspaniałej osobistej relacji z Nim. Skorzystajmy z tego wielkiego daru i przybywajmy na wieczorną Eucharystię pół godziny wcześniej.