Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna działalność

Caritas

Owocem spotkania synodalnego z dnia 28 stycznia 2020 r. pod hasłem „Parafia wspólnotą i szkołą miłosierdzia” było utworzenie w naszej parafii oddziału Caritas dla dorosłych. Do tej pory byliśmy świadkami niesamowicie prężnej pracy Szkolnego Koła Caritas pod kierunkiem Księdza Romana oraz Pani Kingi Krzyżak.

Nasi młodzi parafianie odbywający regularne spotkania formacyjne włączają się w różne posługi m.in. przygotowywanie i rozprowadzanie przy kaplicy stroików, palm wielkanocnych, zniczy, przygotowywanie inscenizacji teatralnych, wykonywanie i doręczanie kartek z życzeniami świątecznymi dla chorych parafian, regularne odwiedziny starszych osób w Domu Pomocy Społecznej, organizowanie i dostarczanie paczek potrzebującym rodzinom na Ukrainie.

Od tej pory nasi młodzi misjonarze miłosierdzia będą mogli liczyć na wsparcie i współpracę ze strony dorosłych członków Parafialnego Zespołu Caritas. Regularne spotkania PZC ustalono na każdy drugi piątek miesiąca. Grupa poprowadzi modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia przed wieczorną Mszą Świętą w piątki, w najbliższym czasie będzie posługiwać w ramach odwiedzin relikwii św. Matki Teresy z Kalkuty w domach chętnych parafian oraz umożliwi dotarcie zgłoszonym chorym parafianom  na specjalne nabożeństwo dla nich przeznaczone w ramach rekolekcji wielkopostnych. Powstaje także bank sprzętu.

Wszystkich chętnych zapraszamy do zaangażowania serca,  posługi swoimi talentami i ofiarowania czasu dla bliźniego w ramach tej wspólnoty. Więcej informacji w kancelarii parafialnej.