I Charytatywny koncert kolęd dla Paulinki

Koncert

Cztery miesiące spotkań, ustaleń, prób – w kaplicy, w MOK-u, w sali Przemienienia Pańskiego. Wcześniej nagrywanie teledysku, aż wreszcie koncert, który oczarował publiczność. Wielogłosowy i solowy, dziecięcy i młodzieżowy, damski i męski śpiew kolęd bardziej i mniej znanych, sceneria i gra świateł, dźwięk wielu rodzajów instrumentów, stroje występujących w ustalonej kolorystyce, charyzma prowadzących koncert, poruszane w śpiewie i komentarzach treści – połączenie i wzajemne zgranie tych wszystkich elementów oraz ich profesjonalizm dostarczyły wielu wzruszeń, przenikając nasze dusze do głębi i sprawiły, że to wydarzenie zapadło głęboko w nasze serca i umysły.

Na scenie wystąpiło ponad 80 osób. Usłyszeliśmy instrumenty takie jak: gitara elektryczna, gitara akustyczna, gitara basowa, saksofon, waltornia, trąbka, skrzypce i altówka oraz instrumenty perkusyjne i klawiszowe. Głównym prowadzącym koncert był Tomek Wnuk, chórem dyrygowała Marysia Polańska a licytację dzieł sztuki poprowadził Pan Benedykt Polański. Było też bardzo wielu członków Stowarzyszenia RCW, których nie zobaczyliśmy na scenie, a których praca podczas prób oraz w trakcie koncertu za kulisami była niezbędna – to sekcja techniczna, gastronomiczna i plastyczna. Łącznie około 200 osób zaangażowało się w przygotowanie występu. Ze względu na ogromne zainteresowanie, koncert odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu w czterech turach: w sobotę 28 grudnia o godz. 15:00 i 18:00 oraz w niedzielę 29 grudnia o godz. 12:00 i 15:00.

Wśród nabywców Cegiełek rozlosowano atrakcyjne nagrody, a dochód z koncertu został przeznaczony w całości na rehabilitację, leczenie i sprzęt medyczny dla naszej parafianki Paulinki Szkaradek. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Nowego Sącza Pan Ludomir Handzel. Organizatorów wsparło wiele instytucji i liczni sponsorzy.

Dla naszych młodych parafian i wszystkich innych członków Stowarzyszenia Robimy Coś Więcej przygotowanie koncertu było wspaniałą przygodą, cennym doświadczeniem, czasem nawiązywania nowych przyjaźni, dzieleniem się swoimi wyjątkowymi talentami w służbie bliźniemu. Było im też dane zasmakować, jak wygląda wcale nie takie łatwe życie artysty, wypełnione licznymi, wielogodzinnymi próbami. Nie da się nie wspomnieć o dumie rozpierającej rodziców, których pociechy brały do rąk mikrofony, aby wykonać swoją partię solową i nie tylko.

Podczas koncertu dowiedzieliśmy się więcej o Paulince, o początkach Stowarzyszenia RCW i poszczególnych wspólnotach je tworzących na czele z animatorami. Zostaliśmy pobudzeni do refleksji nad powołaniem, sensem życia przepełnionego marzeniami, które warto realizować. Usłyszeliśmy wezwanie  do tego, aby na nowo odkryć w sobie Dziecko.

Paulinka i jej mama skierowały do Organizatorów słowa wdzięczności, przygotowując również upominki dla wszystkich zaangażowanych.

W ostatnim utworze młodzi artyści życzyli nam na każdy dzień świętości Świąt, nowego życia na nowy rok – oby te życzenia nas dosięgnęły, a pełnym zapału członkom RCW gratulujemy, życząc wielu pomysłów i kolejnych owocnych przedsięwzięć.

Pisali o nas: