Pomagają rówieśnikom z krajów misyjnych

Misyjni 2019

W drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia po Mszy Świętej o godz. 11:00 miało miejsce rozesłanie kolędników misyjnych. Aż 11 zespołów liczących od 5 do 8 odważnych ochotników w pięknych przebraniach wyruszyło do poszczególnych rejonów parafii, aby dzielić się Dobrą Nowiną i zbierać fundusze dla potrzebujących rówieśników z Czadu, Kamerunu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Republiki Konga, Kazachstanu, Brazylii i Peru.

Hasło tegorocznego kolędowania to: „Yzgy Habar! Kel Balalar!”- Jest to język kazachski używany w Kazachstanie, gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 1999 r. W języku polskim hasło oznacza: "Dobra Nowina! Przyjdźcie Dzieci!".

Bardzo motywującymi na trud nieraz kilkugodzinnej wędrówki przy niezbyt sprzyjającej aurze okazały się słowa ks. Proboszcza skierowane do naszych małych misjonarzy - znoszenie podczas kolędowania kropli deszczu niejednemu dziecku z krajów misyjnych dostarczy wody pitnej, a niemiłe uczucie burczenia w brzuszku przyczyni się do tego, że dzieci stale cierpiące głód dostaną pożywienie.

Kolędę misyjną jak co roku zorganizował Ksiądz Roman, a dzielni uczestnicy to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17.