Wyjątkowa Pasterka

Pasterka 2019

Tegoroczna Pasterka była naprawdę wyjątkowa. Rozpoczęło się uroczystą procesją z udziałem kapłanów i Liturgicznej Służby Ołtarza z kaplicy do powstającego nowego kościoła. Figurka Dzieciątka Jezus została wniesiona do budynku przez Księdza Proboszcza i złożona w żłóbku. Wtedy zabrzmiał śpiew kolędy „Wśród nocnej ciszy”.

To było niesamowite doświadczenie przeżyć początek obchodów Świąt Bożego Narodzenia we wnętrzu budującego się kościoła. Atmosfery i mocy tamtych chwil nie da się zapomnieć. Nasze serca rozgrzały się, podobnie jak ciała dzięki płonącym przed wejściem ogniskom.

Mszy Świętej przewodniczył ks. Proboszcz a homilię wygłosił rodak ks. dr hab. Michał Drożdż. W koncelebrze razem z naszymi duszpasterzami uczestniczyli także dwaj inni rodacy – ks. Maksymilian Lelito i o. Andrzej Skoczeń. Liturgię ubogaciły gra i śpiew młodzieży ze stowarzyszenia „Robimy Coś Więcej”. 

Zapamiętaliśmy, że zanim zbudujemy nowy budynek świątyni, musimy rozpocząć od budowania świątyń naszych serc. Musimy czuwać, by Jezus mógł nieustannie rodzić się w nas. Bóg Wcielony i przez to zjednoczony z naszym człowieczeństwem, wsłuchany i wpatrzony w każdy nasz krok, rozumiejący ludzką naturę, pragnie prowadzić nas prostą drogą do Nieba. Pozwólmy mu na to.