Jedna o wielu obliczach

Roraty 2019

Podczas tegorocznych rorat uczestnicy poznawali różne oblicza Maryi. Towarzysząc dziadkowi Jankowi i jego wnukom Jadzi i Maćkowi w pielgrzymce po polskich sanktuariach maryjnych, poznawaliśmy historie osiemnastu wizerunków Matki Bożej i ciekawe legendy z nimi związane.

Dzieci otrzymywały naklejki z wizerunkiem Matki Bożej z omawianego sanktuarium a na koniec z naklejek powstał piękny adwentowy witraż zatytułowany „Różne Oblicza Naszej Mamy.” Podczas homilii wielokrotnie podkreślana była ta prawda, że Matka Boża jest jedna, choć o tylu różnych obliczach. Odkrywaliśmy także, jak naśladować Maryję w codziennym życiu. Codzienne spotkania z Maryją i uczestnictwo we Mszy Świętej pomogło wielu w przygotowaniu serc na Święta Bożego Narodzenia.

Jak w roku poprzednim, roraty odbywały się zarówno rano jak i wieczorem. Losowane codziennie figurki Matki Bożej i św. Józefa wędrowały do domów parafian mobilizując do wspólnej modlitwy rodzinnej. Po końcowym losowaniu pobłogosławione figurki  otrzymało na stałe czworo szczęściarzy – Martyna, Klara, Oliwier i Michał. Nie zabrakło też nagród dla tych najbardziej wytrwałych, którzy mogli poszczycić się stuprocentową frekwencją na roratach.