Dlaczego i dla kogo chcemy RobićCośWięcej

RCW

30 listopada całą ekipą: dzieci, młodzież, dorośli ze Stowarzyszenia RobimyCośWięcej spotkaliśmy się, żeby wspólnie modlić się, bawić i przedpremierowo obejrzeć teledysk nad którym pracowaliśmy od sierpnia.

Cały nasz projekt powierzyliśmy Bogu, dlatego od początku wiedzieliśmy, że nie możemy zacząć inaczej, jak od wspólnej modlitwy. To była pierwsza Msza Święta w takim składzie, pierwsza w NASZEJ intencji, żebyśmy dalej mogli działać dla drugiego człowieka i nigdy nie zapominali dlaczego RobimyCośWięcej.

To był andrzejkowy wieczór, następnego dnia rozpoczynał się adwent, w tym całym biegu przygotowań do teledysku i I Charytatywnego Koncertu Kolęd dla Paulinki Szkaradek nie możemy zapomnieć, że przede wszystkim powinniśmy przygotować nasze serca na przyjście Jezusa. To prawdziwe szczęście móc w takim gronie, przyjaciół, naszych rodzin, zatrzymać się na chwile przy Najświętszym Sakramencie i w Jego cieple nabrać sił na kolejny, już ostatni, bardzo pracowity i miesiąc przygotowań do koncertu. To był czas kiedy mogliśmy zastanowić się dlaczego chcemy RobićCośWięcej w swoim życiu. Bardzo potrzebny nam czas.

Wiemy, że łatwiej nam dojść do jednego, wielkiego celu kiedy po drodze widzimy efekty mniejszych, dlatego, żeby dalej z tak ogromną mocą przygotowywać koncert dla Paulinki, udaliśmy się na przedpremierę naszego teledysku, który jest krótkim przestawieniem historii naszego projektu oraz zaproszeniem na koncert, który odbędzie się już 28 grudnia, jest też taką naszą ogromną pamiątką, bo to pierwszy skład projektu RobimyCośWięcej, to od tych ludzi wszystko się zaczęło. Teledysk odpowiada też na bardzo często zadawane nam pytanie: dlaczego to robicie? Poczekajcie do ostatniej sceny, więcej nie trzeba dopowiadać.

Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na efekty naszej pracy, lekko zdenerwowani, może zestresowani, bardzo podekscytowani, jeszcze bardziej szczęśliwi, że to JUŻ.
Totalne skupienie.. i włączamy. Była radość, śmiech, nawet łzy wzruszenia. Potrafiliśmy to zrobić nie mając NIC, ani sprzętu, ani pieniędzy, czasu. Mieliśmy tylko siebie, swoje pomysły, ogrom motywacji i wiarę, że z Bogiem wszystko jest możliwe.
I udało się. Ciężką pracą, krok po korku, z mniejszymi i większymi przeszkodami po drodze, w końcu jest, nasz wymarzony teledysk „Gloria”. Więcej motywacji nie potrzebowaliśmy, każdy dostał nowy zastrzyk energii do działania. Skąd wiem? Bo już na drugi dzień od 11:00 spotkaliśmy się na próbach do koncertu, nie ma na co czekać, trzeba RobićCośWięcej. Dla Paulinki.

Tą radość trzeba było gdzieś ulokować, więc od razu rozpoczęliśmy naszą zabawę andrzejkową, z przerwami na pyszne jedzonko i zabawy integracyjne, bo skoro taka duża grupa to pasuje się nam wszystkim poznać, tym małym i tym starszym.
Sami zobaczcie na zdjęciach jak to wyglądało.

To był piękny, Boży dzień. Oby więcej takich.

 


Link do fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/robimycoswiecej/