Spotkanie ze św. Mikołajem

Św.Mikołaj

W sobotę 7 grudnia przeżywaliśmy w naszej kaplicy spotkanie mikołajkowe z udziałem wszystkich grup parafialnych. Już na wstępie okazało się, że na przybycie św. Mikołaja z prezentami trzeba będzie cierpliwie poczekać. Czas oczekiwania wypełnił atrakcyjny program, przygotowany przez młodszą grupę apostolską pod kierunkiem ks. Romana. Konkurs wiedzy o św. Mikołaju, konkurs wykonania czapki mikołajowej, układanie puzzli, malowanie portretu tego świętego, śpiewanie piosenki o nim i konkurs tańca – w tych konkurencjach wzięli udział odważni ochotnicy, a zwycięzcy stopniowo układali się w szeregu z literami.

Dopiero kiedy powstał napis „Mikołaj”, można było przejść do kolejnego punktu, którym było przedstawienie scenki o oczekiwaniu dzieci na św. Mikołaja. Kaplica została na ten czas zamieniona w teatr, a uroku odegranej i wyśpiewanej scenie dodały przebrania oraz świetna gra młodych aktorów, nastrojowe oświetlenie i odpowiednio dobrany podkład muzyczny. Bez wątpienia podobało się publiczności w każdym przedziale wiekowym.

Po przedstawieniu nadszedł   wreszcie ten długo wyczekiwany  moment przybycia najważniejszego Gościa. Mikołaj zasiadłszy wygodnie w specjalnie dla niego przygotowanym fotelu, rozdawał prezenty członkom grup parafialnych – dziecięcych, młodzieżowych i tych dla dorosłych. Na szczęście nie zapomniał o naszych Pasterzach. smile