Robimy Coś Więcej

RobimyCośWięcej

RobimyCośWięcej to projekt, który powstał po tegorocznej oazie, która była niesamowitym czasem spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem i zaowocowała właśnie tym projektem.

W sierpniu tego roku, niespełna dwa miesiące temu, projekt tworzyła grupka 7 osób, które zapragnęły stworzyć miejsce gdzie każdy będzie mógł swój talent wykorzystać do pomocy innym, gdzie będzie mógł się realizować i miłość Boga przekazywać dalej. Dziś, w połowie października to już nie 7, a ponad 100 osób, które RobiąCośWięcej.

Jako pierwsze wydarzenie projektu od kilku tygodni powstaje I Charytatywny Koncert Kolęd dla Paulinki Szkaradek. Schola młodzieżowa i dziecięca z Parafii Św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu, młodzież z Parafii Św. Anny w Wadowicach Górnych i Duszpasterstwo Akademickie „STRYCH” co tydzień, kilka razy w tygodniu spotyka się na próbach, żeby już 28 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury wspólnie zaśpiewać dla Paulinki.

Jej koledzy i koleżanki pragną swoim talentem i ciężką pracą wspomóc dziewczynkę w walce o lepsze życie i każdy kolejny krok w stronę swoich marzeń.

Mimo szkoły, pracy, studiów, dodatkowych zajęć i innych obowiązków, spotykają się na próbach, które czasem trwają bardzo długo oraz wymagają dużej dyscypliny i wcześniejszych indywidualnych przygotowań, i zawsze z ogromnymi uśmiechami i sercami pełnymi zapału dają z siebie wszystko.

Dlaczego RobimyCośWięcej?

Codziennie, z każdej strony bombardują nas wiadomościami o katastrofach, aferach, przekrętach, kłótniach, cierpieniu i chorobach. Bardzo mało mówi się o tym co dobre i piękne. My nie tak chcemy odbierać świat, to jakie będzie jutro zależy od tego co zrobimy dziś, dlatego zachęcamy KAŻDEGO - wykorzystaj to co otrzymałeś od Boga i zrób coś więcej. Nie trzeba oficjalnie należeć do projektu żeby być jego częścią, trzeba tylko, albo aż, działać. Dokładnie się rozglądać, bo zawsze i wszędzie można RobićCośWięcej. „Nie czekaj na odpowiedni moment. Weź moment i uczyń go odpowiednim.” 

Jeśli nie wiesz jak ani gdzie, nie masz jeszcze pomysłu w jaki sposób mógłbyś komuś pomóc - to zapraszamy do nas! Wypełnij formularz zgłoszeniowy lub napisz do nas. (Link do formularza: https://tiny.pl/tpp9v) Trwa nabór do grupy wolontariuszy, powstaje wiele sekcji, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie bez przyczyny znakiem projektowym jest autobus, zabieramy ze sobą wszystkich i wspólnie jedziemy w jednym kierunku. Wsiadasz?

Przygotowania do koncertu można śledzić na Fanpage’u i Instagramie, tam też więcej informacji.