Jestem zauważony przez Jezusa

Krzeptowki

Ministranci pod opieką Księdza Romana w ramach swoich dni formacji i wypoczynku udali się do Bukowiny Tatrzańskiej i Zakopanego. Wieczorną porą pierwszego dnia wyjazdu, skorzystali z basenów termalnych, co przyczyniło się  do zdrowego zmęczenia i dobrego snu.

Następnego dnia podczas Mszy Świętej, w nawiązaniu do Ewangelii o powołaniu celnika Mateusza, chłopcy usłyszeli katechezę na temat bycia zauważonym przez Jezusa. Ksiądz Roman zachęcał, aby  zauważali obok siebie drugiego człowieka, który pragnie  naszego spojrzenia, zainteresowania, poświęconej uwagi.  Takiej postawy mamy uczyć się od Jezusa, który prawdziwie zauważał i zauważa człowieka, podkreślając przez to  jego wartość i znaczenie.

Po wędrówce Doliną Kościeliską, chłopcy zostali zaskoczeni dodatkową niespodzianką, która dostarczyła im mnóstwa emocji. Mogli sprawdzić spryt swojego umysłu, kiedy to zamknięci w escape room - pomieszczeniach pełnych zagadek i łamigłówek, musieli szukać  rozwiązania, co  pozwalało znaleźć klucz do wyjścia.

Nie mogło zabraknąć wizyty w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej  na zakopiańskich Krzeptówkach oraz wspólnej kolacji w restauracji. Po powrocie chłopcy z wielkim entuzjazmem dzielili się ze swoimi rodzinami wrażeniami z wyjazdu, wspominając nie tylko atrakcje, ale też piękne widoki gór. Z pewnością zapadły im głęboko w serca także nauki głoszone przez opiekuna duchowego Księdza Romana.