Kolejna „Cegiełka” na budowę Kościoła

Cegiełka

W minioną niedzielę nasza schola towarzyszyła Księdzu Proboszczowi w wyjeździe do Wadowic Górnych, gdzie podczas pięciu Mszy Świętych włączyłyśmy się w liturgię poprzez śpiew. Msze Święte były odprawiane w kościele parafialnym pw. św. Anny oraz w kaplicy dojazdowej w Wampierzowie. Jest to parafia, w której Ksiądz Janusz pełnił posługę wikariusza bezpośrednio przed otrzymaniem nominacji na Pasterza naszej wspólnoty.

Homilia wygłoszona przez Księdza Janusza pobudzała do szczerego rachunku sumienia i odpowiedzi na pytanie, czy nasze serca są rzeczywiście otwarte na dotyk i przemieniającą moc Słowa Bożego. Kiedy nie słuchamy, nie rozważamy i nie pozwalamy Słowu Bożemu wpływać na nasze codzienne wybory, stajemy się zamknięci na Boga i drugiego człowieka. A to jest przyczyną nieszczęścia.

Tego dnia przypadała kolejna niedziela synodalna, tym razem ukazując potrzebę katechizacji dorosłych. Podczas homilii wierni z Wadowic Górnych zostali zaproszeni do pogłębiania wiary i relacji z Jezusem poprzez formację indywidualną oraz wspólnotową, do szukania odpowiedzi na dręczące pytania natury duchowej. Usłyszeli podpowiedź, aby mobilizować kapłanów do różnych inicjatyw duszpasterskich i wspólnego robienia „czegoś więcej”.

Ksiądz Janusz podzielił się z poprzednimi parafianami doświadczeniem pracy w swojej nowej wspólnocie oraz postępami w budowie kościoła.

Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że mogłyśmy towarzyszyć naszemu Pasterzowi w trudzie głoszenia Słowa Bożego i zbierania funduszy na budowę, wnosząc tym samym swój drobny wkład w tworzenie wspólnego dobra. To kolejna drobna „cegiełka” w tym wielkim dziele budowania Kościoła materialnego i duchowego. Dla grupy parafialnej jaką tworzymy był to ponownie czas integracji, wzajemnego ubogacania się i obdarzania sobą. Mimo fizycznego zmęczenia towarzyszącego posłudze, doświadczyłyśmy  duchowego wypoczynku i odnowienia.

Z całego serca dziękujemy Księdzu Wojciechowi Duplakowi, Proboszczowi parafii św. Anny w Wadowicach Górnych za zaproszenie, parafianom za złożone ofiary oraz serdeczność okazywaną w rozmowach po Mszach Świętych. Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Joanny i Tomasza Zimny oraz ich dzieci za ugoszczenie i przygotowanie wspaniałych posiłków dla naszej scholi.

Schola Dorosłych
parafii św. Jana Chrzciciela