Budowa rozpoczęta!

Budowa rozpoczęta

Na tę chwilę długo czekaliśmy. Prace nad projektem budowlanym oraz dokumentacją wykonawczą zostały zakończone. W Wigilię Bożego Narodzenia 2018 r. dokumenty zostały złożone, a 30 kwietnia 2019 r. otrzymaliśmy pozwolenie na budowę naszego kościoła, plebanii, domu parafialnego oraz dzwonnicy. 

Sobota 18 maja 2019 r. to bardzo ważna dla  naszej wspólnoty historyczna data  - tego dnia o godz. 9:00 oficjalnie poprzez wbicie pierwszej łopaty rozpoczęliśmy budowę naszej nowej świątyni. 

W uroczystości oprócz naszych duszpasterzy wzięli udział wszyscy fachowcy z branży budowlanej odpowiedzialni za wykonanie tego dzieła, przedstawiciele Rady parafialnej, gospodarczej, Liturgiczna Służba Ołtarza oraz parafianie. Ksiądz Proboszcz Janusz jako pierwszy, po nim inni uczestnicy brali dumnie do rąk łopatę, wnosząc  swój symboliczny i jakże wymowny wkład w prace wykopowe. Na placu została zamontowana tablica informacyjna budowy. Nie mogło zabraknąć wspólnej modlitwy w intencji rozpoczynającej się inwestycji, a Pan Paweł Samek – Inspektor Nadzoru Inwestorskiego, w krótkim przemówieniu zachęcił parafian do zaangażowania, pomocy i ofiarności.