Szkolne Koło Caritas w Tarnowie

Caritas w Tarnowie

W sobotę 10 lutego uczniowie Szkolnego Koła „Caritas” wraz z księdzem Romanem Górowskim i panią Kingą Krzyżak wybrali się na wycieczkę do Tarnowa.

Po przyjeździe na miejsce, udali się do Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie ksiądz pokazał uczniom najważniejsze miejsca seminarium. Odwiedzili tam piękną kaplicę pw. bł. ks. Romana Sitki. Uczniowie dowiedzieli się od księdza, że ks. Roman Sitko był rektorem tego seminarium i zginął, zamęczony w oświęcimskim obozie śmierci. Następnie odwiedzili Bazylikę Katedralną Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny oraz Klasztor Karmelitanek Bosych. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, jak wygląda dzień w klasztorze klauzurowym, czym zajmują się siostry na co dzień. Miały również możliwość rozmawiać jedną z sióstr przez „koło”.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Domu Pomocy Społecznej. Tutaj właśnie nasz ksiądz wikariusz, będąc klerykiem przychodził porozmawiać, wysłuchać i pokazać  pensjonariuszom, że są ważni i potrzebni. Uczniowie Szkolnego Koła „Caritas” z wielką radością i serdecznością przywitali się z mieszkańcami, chętnie ich słuchali i odpowiadali na ich pytania. Wielką radość i wzruszenie wywołało zaśpiewanie „sto lat” przez uczniów jednej z mieszkanek, która w tym dniu obchodziła swoje urodziny. Młodzież stwierdziła, że chce przyjechać tutaj ponownie.

Było coś dla duszy, to musi być dla ciała, dlatego dla równowagi na zakończenie wycieczki, grupa wybrała się na gokarty. Tam uczniowie ruszyli po zwycięstwo.